Metro Blog

Přehled novinek a aktualizací aplikace Metro.

Firmy pomáhají Ukrajině: evakuace rodin i uprchlický tábor v továrně

Na 200 tisíc ukrajinských občanů zaměstnávají tuzemské podniky. Ruský vpád na Ukrajinu firmy ze dne na den silně zasáhl jak ekonomicky, tak lidsky. S cílem poskytnout praktické informace pro společnosti, které buď mají velké množství ukrajinských kolegů nebo jen chtějí efektivně pomoct, uspořádala Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) společně s firmami z platformy #PartnersForSustainability ve čtvrtek 3. března fórum #HelpForUkraine.

"Je pozoruhodné, jakým způsobem ženete udržitelnost v Česku kupředu!"

Setkání saského ministra energetiky a životního prostředí Wolframa Günthera s podniky platformy ČNOPK #PartnersForSustainability

Německý zákon o dodavatelských řetězcích: Webinář #PartnersForSustainability s prof. Frankem Ebingerem

Platforma #PartnersForSustainability se rozšiřuje a usiluje o dialog s politickými činiteli

Tady Vodafone (podcast): Viktorie Tenzerová o udržitelnosti ve Vodafonu

Co si představit pod pojmem udržitelnost? Jaké kroky v této oblasti oblasti podniká Vodafone? A co můžete udělat pro planetu vy sami? V druhé epizodě podcastu Tady Vodafone je hostem Viktorie Tenzerová z týmu udržitelného podnikání Vodafonu.

UCEEB vyvinulo nový systém pro rychlou výstavbu

(ČIA) Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT vyvinulo ve spolupráci se společnostmi RD Rýmařov a ŽPSV prefabrikovaný konstrukční systém pro bytové domy s názvem TiCo. Dřevěné panely s nosnou konstrukcí z betonu jsou použity pro udržitelnou a rychlou konstrukci. Průmyslová výroba takového řešení by mohla urychlit stavbu a zjednodušit kontrolu. Projekt byl financován z programu TRIO ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Škoda Auto a ČEZ postaví největší střešní solární elektrárnu v Česku

Na objektech mladoboleslavského závodu automobilky Škoda Auto vznikne největší střešní fotovoltaická elektrárna v Česku. Vybudováním a provozem elektrárny pověří Škoda Auto energetickou firmu ČEZ ESCO ze skupiny ČEZ, za koordinaci projektu ponese odpovědnost společnost Ško-Energo.

Růst sám o sobě nepředstavuje trvalou hodnotu

Přední firmy podepsaly memorandum o udržitelnosti a vyzývají vládu k jednání

Bernard Bauer a Christian Rühmkorf zvou na German-Czech Economic Forum: Driving Sustainability

Virtual Best Practice Tou vol. II - ČVUT UCEEB, Brose, ŠKODA AUTO + videozáznam