Digitalizace v T-Mobile Czech Republic a.s.

Udržitelnost v T-Mobile Czech Republic a.s.

Věříme v digitalizaci a inovace a jejich pozitivní vliv na společnost i životní prostředí. Dlouhodobě také investujeme do podpory vzdělávání. Naše vize propojené země přináší kvalitní a spolehlivou telekomunikační infrastrukturu pro všechny, což pomáhá rozvoji hybridního vzdělávání, zvyšuje kvalitu života a posiluje konkurenceschopnost země. V dalších letech se chceme zaměřit také na posilování digitální a mediální gramotnosti a podporu inovací, které budou mít pozitivní vliv na životní prostředí, zejména na snižování spotřeby elektrické energie a na podporu cirkulární ekonomiky.

Více o udržitelnosti v T-Mobile Czech Republic najdete zde.


„Firmy naší velikosti mají zásadní dopad na společnost. A my chceme, aby ten dopad byl co nejpříznivější. Byznys stavíme na udržitelných základech a věříme, že můžeme být pozitivním příkladem pro ostatní."
Jose Perdomo Lorenzo CEO, T-Mobile Czech Republic a.s.

Best Practice 

Kategorie:

Propojená země a zvyšování digitální gramotnosti

Cíl:

Za období 2021–2024 více než 550 tisíc lidí přímo zapojených do projektů digitální inkluze od T-Mobile Czech Republic.

Vize propojené země přináší kvalitní a spolehlivou telekomunikační infrastrukturu pro všechny, podporující gigabitovou společnost. To musí jít ruku v ruce s posilováním digitální gramotnosti a podporou inovací v oblasti ochrany životního prostředí. Proto investujeme 10 miliard korun do výstavby optických sítí, stavíme nejmodernější 5G kampusové sítě a budujeme inovativní centra, jež propojují společnost a ukazují digitální optimismus.

Fakta

Prvním takovým prostorem, který vznikl začátkem roku 2021 v pražském nákupním centru Arkády Pankrác, je Magenta Experience Centre. Unikátní projekt přinášející edukaci, zábavu a inspiraci. Na ploše přes 800 metrů čtverečních v něm T-Mobile nabízí místo pro co-working, herní zónu, podcastové studio, představení chytré domácnosti, ale i konferenční prostory s každodenním programem digitálního vzdělávání pro širokou veřejnost. 

Jedná se o zcela ojedinělý koncept, na jehož architektonickém řešení se podíleli studenti českých škol. Provoz centra klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu tuzemských start-upů a neziskových organizací. Díky nápadům studentů je prostor plný zeleně.

Překážky

Pandemie nemoci COVID-19 nám naplno ukázala, jak nezbytná a zásadní je digitalizace Česka. Pro občany, pro školství i pro zachování konkurenceschopnosti firem. Zároveň přinesla omezení, která nám na čas znemožnila využívat všech možností, které centrum nabízí. Část náplně je totiž závislá na návštěvě prostor, zážitku a vyzkoušení si technologií přímo na místě.

Řešení

Nicméně právě tato překážka nás dovedla ještě k cílenějšímu využívání technologií pro online přenosy, či pořádání hybridních formátů vzdělávacích akcí, které už budou patřit ke standardnímu programu centra.

 


Magenta Experience Centre