Udržitelnost v E.ON 

V E.ONu vidíme a cítíme, že se s klimatem něco děje a že pouhé třídění odpadu nestačí. Životní prostředí nám není lhostejné a záleží nám na tom, abychom planetu uchovali zdravou pro generace, které přijdou po nás. Proto jsme v roce 2019 odstartovali projekt Zelená vlna. Našim cílem je stát se významným hráčem na poli udržitelnosti a do roku 2050 zredukovat naši uhlíkovou stopu na 30 %. Už dnes patříme k nejzelenějším dodavatelům elektřiny v České republice a víme, jak se energetika na změně klimatu podílí. I proto se snažíme fungovat udržitelně a zodpovědně vůči přírodě a stejnou možnost teď nabízíme také svým zákazníkům.

Více o udržitelnosti v E.ON najdete zde.


„Udržitelnost pro nás není jen marketingová kampaň. Věříme, že postupné menší kroky a edukace nás dovedou k cíli dříve než velká gesta. Jako velká firma můžeme přispět k akceleraci věcí a zvýšení povědomí. Nikdo to neudělá za nás, každý musí udělat aspoň kousek. Tak společně dosáhneme velkých věcí."
Tomáš Bělohoubek COO, E.ON

Best Practice 

Kategorie:

snížení CO2 footprint, CSR benefit, čistá mobilita, obnovitelné zdroje

Cíl:

E.ON chce být průvodcem zákazníků do udržitelné budoucnosti

Naše zákazníky chceme zbavit závislosti na uhlí a nabídnout jim alternativu šetrnou k přírodě. Díky našim jedinečným zeleným tarifům si můžou sami zvolit, jestli bude jejich elektřina pocházet z vody, větru, slunce, bioplynu nebo biomasy. A to všem samozřejmě jednoduše, rychle a bez papírů. K udržitelné budoucnosti pomáháme i S.O.S. vesničkám. Jejich soběstačnost jsme podpořili naší fotovoltaikou. Už 12 let pořádáme soutěž E.ON Energy Globe, která vyhledává a oceňuje ty nejlepší ekologické projekty. Klíčové je pro nás zapojení celé firmy. Tipy na ekologické aktivity přicházejí od našich zaměstnanců. Díky nim jsme už našli více než 50 témat, kterým se postupně věnujeme.

Fakta

  • Řekli jsme dost plastovým lahvím v zasedačkách. Každý rok tak ušetříme více než 40 000 jednorázových PET lahví.
  • Naši dispečeři díky modernímu systému dálkových manipulací ušetří ročně 680 000 km jízd.
  • Naše tiskárny tisknou oboustranně a barevně. Neustále pracujeme na digitalizaci všech procesů, abych spotřebovávali co nejméně papíru.
  • Všechny naše administrativní budovy jedou na energii z obnovitelných zdrojů.

Překážky

Uvědomujeme si, že je u nás debata o udržitelnosti často vyhrocená.
 

Řešení

Proto je pro nás důležité edukovat a vysvětlovat.
Chceme bořit stereotypy a mýty, kterými jsou obnovitelné zdroje opředeny.
Nabízíme platformu pro každého, komu životní prostředí není lhostejné.